  • IDCS5020ER151M
IDCS5020ER151M
advertisement
Manufacturer No:
IDCS5020ER151M
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IDCS5020ER151M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IDCS5020ER151M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IDCS5020ER151M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IDCS-5020
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    550mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    520mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    600mA
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    12.954mm
  • Width
    9.398mm