  • IH05EB5R0K
IH05EB5R0K
advertisement
Manufacturer No:
IH05EB5R0K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IH05EB5R0K
Package:
Radial, Horizontal Cylinder
Datasheet:
IH05EB5R0K
Description:
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IH05EB5R0K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    12mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    14A
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    19.05mm
  • Inductance
    5μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12mOhm Max
  • Max DC Current
    14A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    25A
  • DC Current
    14A
  • Length
    22.23mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Horizontal Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IH
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.625Diax0.875L 15.88mmx22.23mm