  • IHB3BV121K
IHB3BV121K
advertisement
Manufacturer No:
IHB3BV121K
HK JDW NO:
873-IHB3BV121K
Datasheet:
IHB3BV121K
Step5Bar-code shipping tag
IHB3BV121K
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Size / Dimension
    1.100Dia 27.94mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    5.2A
  • Inductance
    120μH
  • DC Resistance (DCR)
    46mOhm Max
  • Max DC Current
    7.2A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    21.34mm
  • Height Seated (Max)
    0.840 21.34mm