  • IHB6EB820K
IHB6EB820K
advertisement
Manufacturer No:
IHB6EB820K
HK JDW NO:
873-IHB6EB820K
Datasheet:
IHB6EB820K
Step5Bar-code shipping tag
IHB6EB820K
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    2.000Dia 50.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    19.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    38.86mm
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm Max
  • Max DC Current
    35A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • DC Current
    35A
  • Height
    38.1mm
  • Height Seated (Max)
    1.500 38.10mm