  • IHLE5050FHER101M51
IHLE5050FHER101M51
advertisement
Manufacturer No:
IHLE5050FHER101M51
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLE5050FHER101M51
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 437
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHLE5050FHER101M51
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    IHLE-5050FH-51
  • Size / Dimension
    0.550Lx0.535W 13.97mmx13.59mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    100μH
  • DC Resistance (DCR)
    205mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.8MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.3A
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm