  • IHLP1616BZER2R2M01
IHLP1616BZER2R2M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP1616BZER2R2M01
HK JDW NO:
873-IHLP1616BZER2R2M01
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 3346
Step5Bar-code shipping tag
IHLP1616BZER2R2M01
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    Composite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHLP-1616BZ-01
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Resistance
    80mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    2.85A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.31mm
  • Current Rating
    2.85A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4040
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    6A
  • Frequency - Self Resonant
    39MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    2.85A
  • RMS Current (Irms)
    2.85A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    4.064mm