  • IHLP4040DZET4R7M01
IHLP4040DZET4R7M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP4040DZET4R7M01
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLP4040DZET4R7M01
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 9791
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IHLP4040DZET4R7M01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    4040
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHLP-4040DZ-01
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.400W 10.80mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    9.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    16.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    17A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm