  • IHLP5050FDER1R0M51
IHLP5050FDER1R0M51
advertisement
Manufacturer No:
IHLP5050FDER1R0M51
HK JDW NO:
873-IHLP5050FDER1R0M51
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 1418
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IHLP5050FDER1R0M51
  • Core Material
    COMPOSITE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IHLP-5050FD-51
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.522Lx0.508W 13.26mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    12.9mm
  • Current Rating
    40A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.77mOhm Max
  • Max DC Current
    26A
  • Frequency - Self Resonant
    33.4MHz
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    26A
  • Height
    6.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.252 6.40mm