  • IHM2EB153K
IHM2EB153K
advertisement
Manufacturer No:
IHM2EB153K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHM2EB153K
Package:
Radial, Horizontal
Datasheet:
IHM2EB153K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHM2EB153K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Horizontal
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IHM-2
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.500W 25.40mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    260mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    15mH
  • DC Resistance (DCR)
    21.9Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.560 14.22mm