  • IHSM3825EB220L
IHSM3825EB220L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM3825EB220L
HK JDW NO:
873-IHSM3825EB220L
Datasheet:
IHSM3825EB220L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM3825EB220L
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    1.05A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    1.05A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    336mOhm Max
  • Max DC Current
    1.05A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    960mA
  • Height
    5.715mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm
  • Length
    11.176mm
  • Width
    6.35mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.250W 11.18mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C