  • IHSM5832EB3R3L
IHSM5832EB3R3L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM5832EB3R3L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHSM5832EB3R3L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM5832EB3R3L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHSM5832EB3R3L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IHSM-5832
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.13mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    8.3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Max DC Current
    8.3A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.4A
  • Case/Size Code
    6432
  • DC Current
    8.3A
  • Height
    7.239mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm