  • IHSM5832PJ101L
IHSM5832PJ101L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM5832PJ101L
HK JDW NO:
873-IHSM5832PJ101L
Datasheet:
IHSM5832PJ101L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM5832PJ101L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    8.13mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    950mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    452mOhm Max
  • Max DC Current
    950mA
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    680mA
  • Case/Size Code
    6432
  • Height
    7.24mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm