  • IHSM5832PJ181L
IHSM5832PJ181L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM5832PJ181L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHSM5832PJ181L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM5832PJ181L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHSM5832PJ181L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IHSM-5832
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    8.13mm
  • Current Rating
    750mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    809mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    540mA
  • DC Current
    750mA
  • Height
    7.239mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Length
    16.256mm
  • Width
    8.128mm