  • IHSM7832PJ562L
IHSM7832PJ562L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM7832PJ562L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHSM7832PJ562L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM7832PJ562L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHSM7832PJ562L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IHSM-7832
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    210mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    8.13mm
  • Current Rating
    210mA
  • Inductance
    5.6mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.8Ohm Max
  • Max DC Current
    210mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    80mA
  • Height
    7.239mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Length
    21.336mm
  • Width
    8.128mm