  • IHSM7832RG391L
IHSM7832RG391L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM7832RG391L
HK JDW NO:
873-IHSM7832RG391L
Datasheet:
IHSM7832RG391L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM7832RG391L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    8.13mm
  • Current Rating
    800mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    819mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    330mA
  • DC Current
    800mA
  • Height
    7.239mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Length
    21.336mm
  • Width
    8.128mm