  • ILB-1206-31-25%
ILB-1206-31-25%
advertisement
Manufacturer No:
ILB-1206-31-25%
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-ILB-1206-31-25%
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILB-1206-31-25%
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Package / Case
    1206
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    31Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    NICKEL BARRIER TERMINATION
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL; BULK
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    500mA
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH1.1 (mm)/L0.126XB0.063XH0.043 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    31 μH
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Output Impedance
    31Ohm Ω
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm