  • ILC0402ER68NK
ILC0402ER68NK
advertisement
Manufacturer No:
ILC0402ER68NK
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ILC0402ER68NK
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ILC0402ER68NK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILC0402ER68NK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    54 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ILC-0402
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.4Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    750MHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm