  • IM01BH3R9K
IM01BH3R9K
advertisement
Manufacturer No:
IM01BH3R9K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM01BH3R9K
Package:
Axial
Datasheet:
IM01BH3R9K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM01BH3R9K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.078Diax0.200L 1.98mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Max DC Current
    178mA
  • Frequency - Self Resonant
    95MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz