  • IM02RU331J
IM02RU331J
advertisement
Manufacturer No:
IM02RU331J
HK JDW NO:
873-IM02RU331J
Datasheet:
IM02RU331J
Step5Bar-code shipping tag
IM02RU331J
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Inductance
    330μH
  • DC Resistance (DCR)
    28Ohm Max
  • Max DC Current
    45mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz