  • IM02SH1R2K
IM02SH1R2K
advertisement
Manufacturer No:
IM02SH1R2K
HK JDW NO:
873-IM02SH1R2K
Datasheet:
IM02SH1R2K
Step5Bar-code shipping tag
IM02SH1R2K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    590mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 7.9MHz
  • DC Current
    590mA