  • IM04SH220J
IM04SH220J
advertisement
Manufacturer No:
IM04SH220J
HK JDW NO:
873-IM04SH220J
Datasheet:
IM04SH220J
Step5Bar-code shipping tag
IM04SH220J
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Max DC Current
    175mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%