  • IM06BH100K
IM06BH100K
advertisement
Manufacturer No:
IM06BH100K
HK JDW NO:
873-IM06BH100K
Datasheet:
IM06BH100K
Step5Bar-code shipping tag
IM06BH100K
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    440mA
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    605mOhm Max
  • Max DC Current
    440mA
  • Frequency - Self Resonant
    42MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Length
    11.43mm
  • Width
    5.08mm