  • IM06RFCSBHR27K40
IM06RFCSBHR27K40
advertisement
Manufacturer No:
IM06RFCSBHR27K40
HK JDW NO:
873-IM06RFCSBHR27K40
Datasheet:
IM06RFCSBHR27K40
Step5Bar-code shipping tag
IM06RFCSBHR27K40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM-6-RFCS-40
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.447L 4.83mmx11.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Inductance
    270nH
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Max DC Current
    2.7A
  • Frequency - Self Resonant
    376MHz
  • Q @ Freq
    70 @ 45MHz
  • Inductance Frequency - Test
    45MHz