  • IM06RU821J
IM06RU821J
advertisement
Manufacturer No:
IM06RU821J
HK JDW NO:
873-IM06RU821J
Datasheet:
IM06RU821J
Step5Bar-code shipping tag
IM06RU821J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15.1Ohm Max
  • Max DC Current
    81mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.1MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 790kHz
  • DC Current
    81mA