  • IM10RFCMBH3R9K13
IM10RFCMBH3R9K13
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCMBH3R9K13
HK JDW NO:
873-IM10RFCMBH3R9K13
Datasheet:
IM10RFCMBH3R9K13
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCMBH3R9K13
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Max DC Current
    2.1A
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 7.9MHz
  • DC Current
    2.1A
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IM-10RFCM-13
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.600L 6.35mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±10%