  • IM10RFCMBH471J13
IM10RFCMBH471J13
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCMBH471J13
HK JDW NO:
873-IM10RFCMBH471J13
Datasheet:
IM10RFCMBH471J13
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCMBH471J13
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IM-10RFCM-13
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.600L 6.35mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Molded
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    470μH
  • DC Resistance (DCR)
    14Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.8MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 800kHz
  • Inductance Frequency - Test
    800kHz