  • IMC-1210-R22K
IMC-1210-R22K
advertisement
Manufacturer No:
IMC-1210-R22K
HK JDW NO:
873-IMC-1210-R22K
Package:
Datasheet:
IMC-1210-R22K
Step5Bar-code shipping tag
IMC-1210-R22K
    Select All
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.484A
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    IRON
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    484mA
  • Frequency
    25.2MHz
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    220 nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.32Ohm