  • IMC0402ER1N8S01
IMC0402ER1N8S01
advertisement
Manufacturer No:
IMC0402ER1N8S01
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IMC0402ER1N8S01
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
IMC0402ER1N8S01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMC0402ER1N8S01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IMC-0402-01
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.8nH
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm