  • IMS02RU4R7K
IMS02RU4R7K
advertisement
Manufacturer No:
IMS02RU4R7K
HK JDW NO:
873-IMS02RU4R7K
Step5Bar-code shipping tag
IMS02RU4R7K
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    IMS-2
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Type
    Molded
    Shielded
  • Military Standard
    MIL-PRF-15305
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.4Ohm Max
  • Max DC Current
    136mA
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Q @ Freq
    53 @ 7.9MHz
  • DC Current
    136mA