  • IMS02SH100K
IMS02SH100K
advertisement
Manufacturer No:
IMS02SH100K
HK JDW NO:
873-IMS02SH100K
Step5Bar-code shipping tag
IMS02SH100K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IMS-2
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Molded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    4Ohm Max
  • Max DC Current
    106mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    57 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz