  • IMS05RU390J
IMS05RU390J
advertisement
Manufacturer No:
IMS05RU390J
HK JDW NO:
873-IMS05RU390J
Datasheet:
IMS05RU390J
Step5Bar-code shipping tag
IMS05RU390J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Inductance
    39μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.93Ohm Max
  • Max DC Current
    205mA
  • Frequency - Self Resonant
    29MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Current - Saturation
    180mA