  • IMS05SH121J
IMS05SH121J
advertisement
Manufacturer No:
IMS05SH121J
HK JDW NO:
873-IMS05SH121J
Datasheet:
IMS05SH121J
Step5Bar-code shipping tag
IMS05SH121J
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IMS-5
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Type
    Molded
  • Inductance
    120μH
  • DC Resistance (DCR)
    3.6Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    9.7MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Current - Saturation
    95mA