  • IMS05SH470K
IMS05SH470K
advertisement
Manufacturer No:
IMS05SH470K
HK JDW NO:
873-IMS05SH470K
Datasheet:
IMS05SH470K
Step5Bar-code shipping tag
IMS05SH470K
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IMS-5
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Lead Length
    36.57mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    47μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.11Ohm Max
  • Max DC Current
    195mA
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Current - Saturation
    175mA