  • IMS05SH472J
IMS05SH472J
advertisement
Manufacturer No:
IMS05SH472J
HK JDW NO:
873-IMS05SH472J
Datasheet:
IMS05SH472J
Step5Bar-code shipping tag
IMS05SH472J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Inductance
    4.7mH
  • DC Resistance (DCR)
    81.6Ohm Max
  • Max DC Current
    31mA
  • Frequency - Self Resonant
    740kHz
  • Q @ Freq
    45 @ 250kHz
  • Inductance Frequency - Test
    250kHz
  • Current - Saturation
    19mA