  • IMS05WDRU3R3K40
IMS05WDRU3R3K40
advertisement
Manufacturer No:
IMS05WDRU3R3K40
HK JDW NO:
873-IMS05WDRU3R3K40
Datasheet:
IMS05WDRU3R3K40
Step5Bar-code shipping tag
IMS05WDRU3R3K40
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IMS-5WD-40
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    310mOhm Max
  • Max DC Current
    1.03A
  • Frequency - Self Resonant
    73MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz