  • IMS05WDSH102K40
IMS05WDSH102K40
advertisement
Manufacturer No:
IMS05WDSH102K40
HK JDW NO:
873-IMS05WDSH102K40
Datasheet:
IMS05WDSH102K40
Step5Bar-code shipping tag
IMS05WDSH102K40
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IMS-5WD-40
  • Size / Dimension
    0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    1mH
  • DC Resistance (DCR)
    16Ohm Max
  • Max DC Current
    140mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5MHz
  • Q @ Freq
    62 @ 250kHz
  • Inductance Frequency - Test
    25kHz
  • Current - Saturation
    52mA