  • IMS05WDST270J40
IMS05WDST270J40
advertisement
Manufacturer No:
IMS05WDST270J40
HK JDW NO:
873-IMS05WDST270J40
Datasheet:
IMS05WDST270J40
Step5Bar-code shipping tag
IMS05WDST270J40
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IMS-5WD-40
  • Size / Dimension
    0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    27μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.15Ohm Max
  • Max DC Current
    530mA
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Q @ Freq
    42 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Current - Saturation
    200mA