  • IMS5SWDBH5R6K65
IMS5SWDBH5R6K65
advertisement
Manufacturer No:
IMS5SWDBH5R6K65
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IMS5SWDBH5R6K65
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMS5SWDBH5R6K65
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IMS-5SWD-65
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Lead Length
    36.52mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    5.6μH
  • DC Resistance (DCR)
    720mOhm Max
  • Max DC Current
    550mA
  • Frequency - Self Resonant
    65MHz
  • Q @ Freq
    47 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    47
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz