  • IR02EV330K
IR02EV330K
advertisement
Manufacturer No:
IR02EV330K
HK JDW NO:
873-IR02EV330K
Datasheet:
IR02EV330K
Step5Bar-code shipping tag
IR02EV330K
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IR
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.05mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Epoxy Coated
  • Current Rating
    130mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    36.515mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm Max
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    24MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Current
    130mA