  • IR04BH151J
IR04BH151J
advertisement
Manufacturer No:
IR04BH151J
HK JDW NO:
873-IR04BH151J
Datasheet:
IR04BH151J
Step5Bar-code shipping tag
IR04BH151J
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    6.05Ohm Max
  • Max DC Current
    114mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Axial
  • Weight
    649.997866mg
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    IR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.385L 4.57mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±5%