  • IRF01ST390K
IRF01ST390K
advertisement
Manufacturer No:
IRF01ST390K
HK JDW NO:
873-IRF01ST390K
Datasheet:
IRF01ST390K
Step5Bar-code shipping tag
IRF01ST390K
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    IRF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    EAR99
  • Resistance
    1.7Ohm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Epoxy Coated
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    36.515mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm Max
  • Max DC Current
    240mA
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Current
    240mA