  • IRF03EB102K
IRF03EB102K
advertisement
Manufacturer No:
IRF03EB102K
HK JDW NO:
873-IRF03EB102K
Datasheet:
IRF03EB102K
Step5Bar-code shipping tag
IRF03EB102K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IRF
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.385L 4.32mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Inductance
    1mH
  • DC Resistance (DCR)
    14Ohm Max
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.4MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz