  • IRF03ST270K
IRF03ST270K
advertisement
Manufacturer No:
IRF03ST270K
HK JDW NO:
873-IRF03ST270K
Datasheet:
IRF03ST270K
Step5Bar-code shipping tag
IRF03ST270K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.385L 4.32mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    27μH
  • DC Resistance (DCR)
    940mOhm Max
  • Max DC Current
    390mA
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz