  • IRF24ER470K
IRF24ER470K
advertisement
Manufacturer No:
IRF24ER470K
HK JDW NO:
873-IRF24ER470K
Datasheet:
IRF24ER470K
Step5Bar-code shipping tag
IRF24ER470K
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    IRF-24
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.276L 3.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    2.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Current Rating (Amps)
    205mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.3Ohm Max
  • Max DC Current
    205mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.5MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • DC Current
    205mA
  • Length
    7mm