  • IRF36ER221K
IRF36ER221K
advertisement
Manufacturer No:
IRF36ER221K
HK JDW NO:
873-IRF36ER221K
Datasheet:
IRF36ER221K
Step5Bar-code shipping tag
IRF36ER221K
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IRF-36
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Current Rating (Amps)
    155mA
  • Inductance
    220μH
  • DC Resistance (DCR)
    5.1Ohm Max
  • Max DC Current
    155mA
  • Frequency - Self Resonant
    3MHz
  • Q @ Freq
    70 @ 796kHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Length
    14mm