  • ISC1210EB120J
ISC1210EB120J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210EB120J
HK JDW NO:
873-ISC1210EB120J
Datasheet:
ISC1210EB120J
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210EB120J
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    175mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    175mA
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.3Ohm Max
  • Max DC Current
    175mA
  • Frequency - Self Resonant
    24MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height
    2.2098mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm