  • ISC1210EB680K
ISC1210EB680K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210EB680K
HK JDW NO:
873-ISC1210EB680K
Package:
1210
Datasheet:
ISC1210EB680K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210EB680K
  • Package / Case
    1210
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    90mA
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    90mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    10Ohm
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    2.413mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm