  • ISC1210ER47NM
ISC1210ER47NM
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210ER47NM
HK JDW NO:
873-ISC1210ER47NM
Datasheet:
ISC1210ER47NM
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210ER47NM
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.69mm
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    495mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    495mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    40 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • DC Current
    495mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm