  • ISC1812BN6R8J
ISC1812BN6R8J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812BN6R8J
HK JDW NO:
873-ISC1812BN6R8J
Package:
1812
Datasheet:
ISC1812BN6R8J
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812BN6R8J
  • Package / Case
    1812
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    306mA
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    750mOhm
  • Rated Current-Max
    0.306A
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 μH
  • Height Seated (Max)
    3.4036mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm