  • ISC1812RQ821K
ISC1812RQ821K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812RQ821K
HK JDW NO:
873-ISC1812RQ821K
Datasheet:
ISC1812RQ821K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812RQ821K
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Current Rating
    72mA
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    13.5Ohm Max
  • Max DC Current
    72mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.2MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    40
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm